Kasa fiskalna dla mechanika

Kasa fiskalna dla mechanika

Dla niektórych rodzajów firm powoli kończy się już ten okres w którym to mogli korzystać ze specjalnego zwolnienia pozwalającego tak naprawdę unikać konieczności montażu kasy. Oczywiście zgodnie z literą naszego prawa każdy właściciel firmy jest zobowiązany do tego, aby rozliczać się z jej dochodów właśnie za pośrednictwem kasy. Istnieje jednak przepis, który pozwala niejako ominąć ten obowiązek. Chodzi tutaj o to, że jeśli obroty danej firmy nie przekraczają rocznie 20 tysięcy złotych to oznacza to tyle, że nie mają one obowiązku montowania u siebie kasy. Do tej pory z tego przepisu były tylko wykluczone te firmy, które sprzedają alkohol bądź też różnego rodzaju wyroby tytoniowe. Przepisy, które pojawiły się w 2015 roku zobowiązały jednak do tego samego także mechaników, lekarzy, prawników oraz osoby zajmujące się kosmetyką. Dlaczego więc warsztat mechaniczny będzie teraz miał obowiązek zamontowania u siebie kasy fiskalnej?Oczywiście tak jak zawsze, jeśli nie wiadomo o co chodzi to można się domyśleć, że chodzi właśnie o pieniądze i dokładnie tak jest w przypadku tego, że kasa fiskalna dla mechanika staje się obowiązkowa. Nie stało się to równo z początkiem 2015 roku, ale już od 1 marca 2015 roku możemy mieć pewność, że w każdym warsztacie mechanicznym znajdzie się kasa bo taki jest właśnie wymóg prawny.

Cała rzecz opiera się na tym iż Ministerstwo Finansów uważa, że w przypadku między innymi warsztatów mechanicznych dochodzi do najczęstszych, specjalnych zaniżeń dochodów, aby nie tylko płacić niższe podatki, ale dodatkowo jeszcze naturalnie nie montować kasy fiskalnej, która raczej przez większość małych firm jest dość słabo lubiana. Dlatego kasa fiskalna dla mechanika jest obowiązkowa.

Z drugiej jednak strony takie rozwiązanie ma swoje pozytywne strony. kasa fiskalna dla mechanika, która jest obowiązkowa, może i podniesie ceny usług w niektórych warsztatach, ale za to z drugiej strony możemy mieć teraz większe poczucie bezpieczeństwa. Przecież otrzymany przez nas paragon stanowi jednocześnie podstawę reklamacji. W razie złej naprawy przez mechanika zawsze możemy dochodzić swoich praw.