Kasa fiskalna dla mechanika

Kasa fiskalna dla mechanika

Dzisiaj prowadząc warsztaty mechaniczne specjaliści od napraw samochodów bardzo często unikalny konieczności instalowania w swojej firmie kasy fiskalnej. Było to możliwe dzięki wykorzystywaniu przepisu, który to wyraźnie mówi, że jeśli tylko dana firma ma roczny przychód mniejszy niż 20 tysięcy złotych to może takiej kasy w ogóle nie posiadać. Idea jest słuszna. W przypadku malutkich firm taki dochód często nie jest osiągany, a rozliczanie się przez kasę tylko utrudnia pracę. Trudno jednak wyobrazić sobie warsztat samochodowy, nawet taki niewielkie i bardzo lokalny, który nie jest w stanie w ciągu roku wygenerować 20 tysięcy dochodu. Nawet jeśli warsztat ulokowany jest na własnej posesji, to koszty jego utrzymania rocznie są z pewnością wyższe.Nie trudno jest się jednak domyślić w jaki sposób ten przepis był omijany. Mechanicy po prostu nie wykazywali wszystkich swoich dochodów, jakie osiągali w każdym miesiącu. To właśnie głównie z tego powodu Ministerstwo Finansów postanowiło, że od 2015 roku ten proceder zostanie ukrócony. Teraz każdy warsztat mechaniczny będzie musiał posiadać kasę fiskalną, niezależnie od tego ile pieniędzy zarabia. Według prognoz ma to zniechęcić właścicieli takich warsztatów do zaniżania swoich dochodów. Z pewnością jednak wszystko będzie łatwiej sprawdzić instytucjom kontroli finansowej. Co kasa fiskalna dla mechanika oznacza z kolei dla klientów?

Stali bywalcy warsztatów mechanicznych z pewnością powinni być zadowoleni z nowych przepisów. Teraz, kiedy kasa fiskalna dla mechanika stanie się standardem, wreszcie będziemy otrzymywać paragony za wykonywane usługi. To o tyle ważne, że paragon jest po prostu podstawą do reklamacji w przypadku, gdy usługa naprawy zostanie wykonana nieprawidłowo.

Nie ma się także raczej obawiać tego, że mechanicy z tego powodu podniosą ceny swoich usług. Kasa fiskalna dla mechanika sprawia, że faktycznie warsztaty mechaniczne muszą dokładniej rozliczać się ze swoich dochodów co trochę pomniejszy zarobek na czysto. Z drugiej jednak strony w mechanice konkurencja jest tak duża, że z pewnością mało kto odważy się na to, aby podnieść ceny.