Kubki z nadrukiem

Kubki z nadrukiem

Masz ochotę sprawić komuś naprawdę wyjątkowy prezent? Szykuje się jakaś ważna rocznica lub inne wydarzenie, które jest istotne w życiu Twoim lub najbliższych? My Polacy jesteśmy znani z tego, że lubimy sprawiać innym przyjemność, ale niestety najgorzej idzie nam z wybieraniem ciekawych upominków. Na rynku nie brakuje dzisiaj wszelkiego rodzaju gadżetów, które mogą doskonale nadać się na taki prezent i stąd właśnie te wszystkie problemy z wyborem. Jeśli nie możesz się na nic zdecydować to spróbuj kupić jakiś sympatyczny kubek z odpowiednią dedykacją. Lepiej jednak wybrać kubki z nadrukami czy może jednak takie posiadające wygrawerowane napisy?Wydawać by się mogło, że grawerowane napisy są raczej domeną tylko i wyłącznie kubków wykonanych z metalu lub prestiżowych kubeczków drewnianych. Nic jednak bardziej mylnego. Z porcelany robi się bowiem kubki z nadrukiem, ale także i takie, które posiadają grawerowane napisy. Dokładnie to samo tyczy się szklanych kubków, kufli czy też zwykłych szklanek. Grawerowanie ma swoje zalety jak i wady. Z pewnością do największych zalet należy trwałość oraz prestiż wyglądu takiego kubka czy podobnego mu gadżetu.

Współcześnie kubki z nadrukiem mogą oferować bowiem bardzo różnorodną jakość. Jeśli dobrze się nie dopytamy w czasie zakupu takiego kubka to może się okazać, że niestety po kilku myciach cały zastosowanych barwnik zwyczajnie zacznie się zmywać. Rozmyty nadruk w ogóle nie wygląda już atrakcyjnie, a więc i nasz prezent przestaje być sympatyczny. Zależy to naturalnie od rodzaju użytego barwnika i jego odpowiedniego utwardzenia. W przypadku grawerowania wygląda to zupełnie inaczej.

Grawerowanie to niejako mechaniczne tworzenie wzorów na takiej powierzchni. Wykonuje się to specjalnymi kamieniami zamontowanymi na szlifierce bądź wiertarce albo laserowo. Ta pierwsza metoda jest oczywiście bardziej wartościowa, gdyż grawerowanie jest ręczne. Grawerowane wzory i napisy mogą być bardzo eleganckie, ale z kolei na Kubki z nadrukiem można nanosić nawet całe fotografie. Jeśli zależy nam więc na takim kubku, który ma nadruk to warto poszukać oferty, gdzie producent korzysta z wysokiej jakości farb.